Posiadasz już konto?

Udany urlop z maluchem

Wszyscy czekamy na urlop z utęsknieniem. Niezależnie od tego, gdzie będziemy go spędzać, ważne, aby móc w pełni wykorzystać wolny czas. Nawet kilka dni spędzonych w wolniejszym tempie, pozwoli nam odetchnąć i z nowymi siłami wrócić do codziennych obowiązków. Czy zabierając dzieci na wakacje, jest to możliwe? Oczywiście!

Wakacje z maluchem to oczywiście dużo więcej rzeczy do zapakowania, kwestii do przemyślenia i atrakcji do zorganizowania. Jednak przy dobrym pomyśle na urlop, wypad z dzieckiem wnosi dużo ciekawych i miłych przeżyć. I nie chodzi tylko o pierwszy zachwyt morzem czy innymi atrakcjami, bo to dla rodziców często wzruszające i zabawne sytuacje. Ale także o to, że dzięki temu, że pociechy są ruchliwe i bardzo ciekawe świata, także my, dorośli, możemy zobaczyć i przeżyć wiele nietypowych i często zabawnych sytuacji.

Jednak aby czas wakacji dobrze wykorzystać, musimy się do nich odpowiednio przygotować. Dobrym sposobem będzie spisanie wszystkich potrzebnych rzeczy i odkreślanie tych, które już zostały przyszykowane. Na liście obowiązkowymi pozycjami będą: odpowiednia droga do celu, która zanadto nie zmęczy malucha. Jeśli musimy pokonać długą trasę to lepiej, aby była to podróż nocna, kiedy pociecha śpi. Lot samolotem – najlepiej wybierać ten, który odbędzie się bez przesiadek. Oczywiście, jeśli jedziemy zagranicę, wcześniej sprawdzamy ważność paszportu dziecka.

Kolejny element to ekwipunek malucha. Oprócz ubrań, chusteczek, pieluch i ulubionych zabawek, pakujemy także obowiązkowo małą podręczną apteczkę. W takim zestawie podręcznej pomocy, znaleźć się powinny produkty na ból gardła, gorączkę czy ugryzienie komara.

Ważną rzeczą, zarówno dla rodziców jak i dzieci, są atrakcje, które chcemy podczas urlopu zobaczyć. Oczywiście, nie musimy rezygnować ze zwiedzania muzeum czy znanej galerii sztuki ale ważne, by pamiętać także o przyjemności dziecka. Wspólnie można wybrać się do wesołego miasteczka czy parku atrakcji lub samodzielnie zorganizować maluchowi czas na wspólnej zabawie.

Istotną rzeczą podczas odpoczynku jest także odpowiednie jedzenie i picie. Dobrze jest, gdy pociecha próbuje nowych potraw ale nie może być to codzienność. Mały żołądek, przyzwyczajony do określonych smaków, może źle reagować na nowości. Nie zapominajmy także o wodzie, która w czasie letnich dni powinna nam towarzyszyć każdego dnia. Ważne, aby była ona odpowiednia dla dzieci. Taki warunek spełnia na przykład woda „Mama i ja”.

Wakacyjne dni to czas odpoczynku i relaksu. Przy odpowiednim przygotowaniu i dobrej organizacji, także z małym dzieckiem mogą to być dni pełne uśmiechu i dobrych przeżyć.