10 sposobów na nudę

sposoby na nude

Nuda doskwiera czasami każdemu z nas, aby nie popaść w apatię warto jednak z nią walczyć. Dziś przedstawimy kilkanaście ciekawych sposobów, oto proste sposoby na nude,  mozna je podzielić na te robione w domu, a także poza nim. Na pewno znajdziesz coś dla siebie pośród czytania, samorozowjowych czynności jak webinary czy sport, to także po porstu nowe filmy.

 Książki i ebooki

Książki to naprawdę doskonały sposób na nudę w domu – także te w wersji elektronicznej, które przeczytać możesz chociażby z ekranu Twojego urządzenia mobilnego. Oczywiście, każdy lubi co innego, niemniej jednak czasami warto wyjść poza utarte schematy, do których jesteśmy przyzwyczajeni i zapoznać się z zupełnie nową propozycją. Osoby, które na co dzień nie czytają, lecz pragną rozpocząć swoją przygodę z książkami, skorzystać mogą np. z lekkich książek młodzieżowych, czy przygodowych. Chętni skorzystać mogą z różnorakich opcji abonamentów, które pozwolą im jednocześnie uzyskać dostęp do kilkuset, a nawet kilku tysięcy książek. Czytanie to jeden z najlpeszych sposobów na poszerzenie horyzontów, dzięki czemu znajdziesz nowe spososby na nud..

 Webinary i samorozwój

Kolejnym sposobem na nudę może być także udział w webinarze, lub też skorzystanie z oferty wykładów online. Pozwolą one nie tylko pozbyć się wynikającego z nudy poczucia przygnębienia, ale i pożytecznie spędzić czas, uzupełniając pozyskaną wiedzę lub odświeżając znane już wiadomości. Najlepszy sposów na nude to taki, które pozwalają rozwinąć kreatywność, a uczestnictwo w webinarach i szkoleniach online z pewnością spełni ten warunek. Możesz także spróbować wybrać się na szkolenie czy warsztaty do innego miasta. 

Własne dekoracje mieszkania i biura

Osoby, które mają talent artystyczny i potrafią go wykorzystać zainteresują się z pewnością możliwością przygotowania na własną rękę akcesoriów dekoracji wnętrza. Takie sposoby na nudę DIY nie są skomplikowane i można przygotować je z materiałów dostępnych pod ręką. Mowa bowiem o własnoręcznie wykonanych łańcuszkach, ozdobach choinkowych, czy też innego rodzaju prostych dekoracjach, z których wykonaniem poradzi sobie także dziecko. Wspaniałym sposobem na nudę jest także wykonywanie miniaturowego domku, który będzie odzwierciedleniem Twojego mieszkania, tylko  w miniaturze. Ten ciekawy zwyczaj pochodzi ze Skandynawii. Miniatura domku czy mieszkania moze zostać wyknanana z patyczków od lodów, co jest bardzo czasochłonne, ale daje również wspanałe efekty.

 “Odpal” ulubioną grę lub film

Jeśli polubiłeś konkretną grę wideo lub film, jednak z jakiegoś powodu nigdy nie dane Ci było jej skończyć – być może właśnie nadeszła ku temu odpowiednia okazja? Nie wahaj się też powrócić do tytułu, który wcześniej ukończyłeś w całości i sprawił Ci przy tym ogromną przyjemność, zwłaszcza, jeśli wracasz do niego po przerwie. Powtórne spotkanie z ulubionymi postaciami fikcyjnymi pozwoli Ci w prosty i skuteczny sposób zabić nieco czasu, a przy tym zrelaksować się i odprężyć. Sposób na nudę zawsze warto bowiem połączyć z odrobiną relaksu.

 Pobiegaj lub wybierz się na siłownię

Odrobina aktywności fizycznej nie zaszkodzi nikomu, kto nie ma określonych przeciwwskazań zdrowotnych. Jeśli to tytko jest możliwe – wybierz się na siłownię, a jeśli nie masz takiej możliwości, dobrym wyborem będzie basen, lub po prostu krótka sesja biegania. Nie chodzi rzecz jasna o to, abyś zmęczył się nie do wytrzymania, niemniej jednak umiarkowana aktywność fizyczna zdecydowanie wyjdzie Ci na zdrowie. Jeśli nie możesz, lub nie masz ochoty biegać – wybierz się po prostu na krótki spacer.

 Rozplącz kable 

Chyba wszyscy znamy tę sytuację, gdy w domu (na przykład przy telewizorze) złączyło się ze sobą kilka kabli, które teraz wymagają rozplątania – i nikt nie lubi ich rozplątywać. Niemniej jednak, skoro już odczuwasz nudę, to oznacza, że po prostu nie masz nic lepszego do roboty – dlaczego więc nie wziąć się za coś pożytecznego? Sposoby na nudę, które pomogą Ci przy okazji utrzymać w domu czystość zawsze są olbrzymim plusem.

Przejażdżka samochodem

Jeśli posiadasz samochód lub motocykl, dobrym sposobem na walkę z nudą będzie po prostu wybranie się na przejażdżkę. Możesz odwiedzić zarówno swoje ulubione miejsca, jak i po prostu ruszyć tam, gdzie Cię nogi (czy też raczej silnik) poniesie. Pamiętaj jedynie o tym, aby przed wyjazdem zatankować odpowiednią ilość paliwa. Choć nie należy ono obecnie do najtańszych towarów, nie chcesz przecież zakończyć swojej podróży w połowie drogi, z pustym bakiem. 

 Pograj z dzieckiem w grę planszową

Co zaś, kiedy to Twoja pociecha nudzi się i nie ma co robić? Na szczęście sposoby na nudę dla dzieci jak najbardziej istnieją. Możesz pograć ze swoim szkrabem w lubiane przez niego planszówki, pobawić się z zabawkami, czy też po prostu poczytać mu książkę. Gry planszowe dla dzieci, których zasady zrozumieją nawet najmłodsi to chociażby chińczyk, węże i drabiny,  czy też grzybobranie. Doskonałym sposobem będzie również pogranie w planszówki ze znajomymi w specjalnym klubie.

 Otwórz album ze zdjęciami

A może tak pozwolić sobie na nieco wspomnień? Otwierając album ze zdjęciami będziesz w stanie wrócić pamięcią do starych, dobrych czasów. Przypomną Ci się najszczęśliwsze lata dzieciństwa, odzyskasz stare wspomnienia ze szkoły, odnajdziesz także fotografie z różnorakich rodzinnych wycieczek. Jeśli w Twoim przypadku albumy ze zdjęciami zastąpiły już całkowicie posty na Facebooku, czy też Instagramie, po prostu odwiedź któryś z tych portali – swoje zdjęcia także odnajdziesz zgrupowane w ramach wirtualnych albumów. Obejrzyj więc dawne fotografie i pozwól sobie na nieco nostalgii,

Zrób porządek na komputerze

Sposoby na nudę, które są ponadto pożyteczne można by wymieniać i wymieniać. W wolnym czasie możesz bowiem chociażby zrobić porządek na dysku twardym swojego komputera. Nie tylko usuniesz w ten sposób zbędne pliki, ale i przyspieszysz jego działanie. Po zakończeniu możesz także zrobić porządek na swoim telefonie – zdziwisz się, ile niepotrzebnych plików zalega w jego pamięci kompletnie bez Twojej wiedzy. Usuń je, a odzyskasz wolną przestrzeń.