Co można robić w domu? 10 pomysłów na aktywności

co można robić w domu

We współczesnych czasach pandemicznych coraz więcej ludzi decyduje się spędzać wolny czas w czterech ścianach swojego domu, szczególnie jesienią i zimą, kiedy to temperatura za oknem nie nastraja optymistycznie do aktywności fizycznej.Niniejszy artykuł stanowi zatem pewnego rodzaju poradnik co do tego, co można robić w domu w 2 osoby, oraz co można robić w domu samemu. Może to być czytanie, pisanie lub aktywości online, takie jak portale społecznościowe, filmowe czy muzyczne.

Co można robić w domu? TOP 5 aktywności online

Tym, co w głównej mierze przychodzi na myśl, gdy myślimy o tym, co można robić w domu jest aktywność w szeroko rozumianym świecie wirtualnym. Tutaj naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od wieku i zainteresowań.

Portale filmowe- NETFLIX, HBO Max, Disney+

Bezsprzecznie należy stwierdzić, że jedną z najpopularniejszym aktywnością online jest oglądanie filmów i seriali na płatnych platformach streamingowych. Na pierwszym miejscu na liście popularności jest oczywiście platforma Netflix, na której można znaleźć bardzo szeroki wybór filmów i seriali, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Wśród polskich seriali co prawda nie znajdziemy już kultowego serialu komediowego Ranczo, który zniknął z tej platformy 15 grudnia ubiegłego roku. Pomimo tego, wśród rodzimych produkcji można tam znaleźć, chociażby serial komediowy Sexify, którego pierwszy sezon cieszył się wyjątkową popularnością, nie tylko w naszym kraju, ale również w Stanach Zjednoczonych oraz w krajach zachodniej Europy. W obsadzie tego serialu występują: Aleksandra Skraba, Sandra Drzymalska i Maria Sobocińska. Wśród zagranicznych seriali prawdziwym hitem numer jeden, szczególnie wśród dzieci i młodzieży okazał się serial Wednesday, z Jenną Ortegą w roli głównej. Ten serial przyniósł ogromną popularność tej młodej aktorce, porównywalną do tego, co spotkało Daniel Radclife’a po premierze niezwykle popularnych filmów z serii o Harry Potterze.   

Na platformie Disney+ z kolei można znaleźć najpopularniejsze filmy i seriale produkcji Disneya. Oprócz tego jednak w ostatnim czasie można było znaleźć tam niezwykle interesujący film Menu z Anną Taylor- Joy i Ralph Fiennes’em w rolach głównych. Z pozoru może się wydawać to kolejny bardzo niepozorny film o gotowaniu, jednak sama fabuła jest bardzo zaskakująca, dlatego w mojej opinii warto poświęcić wolny wieczór na ten film. Z kolei na platformie HBO Max można obejrzeć między innymi wszystkie filmy z Jamesem Bondem. Od 2006 roku w tę rolę wcielał się niezwykle utytułowany i charakterystyczny aktor Daniel Craig, jednak w 2021 roku wystąpił w swoim ostatnim filmie pod tytułem Nie czas umierać.  W przeszłości w rolę Bonda wcierali się między innymi Pierce Brosnan, Roger Moore czy Sean Connery, dlatego dzięki platformie HBO możemy łatwo o dowolnej porze dnia i nocy obejrzeć zarówno najnowsze, jak również te nieco bardzo odlegle przygody agenta Jej Królewskiej Mości.

Portale muzyczne- Spotify 

W dalszej kolejności, obok oglądania filmów szczególną popularnością cieszy się słuchanie muzyki przez specjalne dedykowane co do tego platformy. Bezapelacyjnie, najpopularniejszą platformą do słuchania muzyki jest Spotify. Oprócz muzyki, można tam słuchać specjalnych słuchowisk, czyli podcastów z wielu różnorodnych kategorii tematycznych. Podobnie jak w przypadku Netflixa, każdy tutaj niezależnie od wieku znajdzie tutaj coś dla siebie. Szczególną popularnością na tej platformie cieszy się, chociażby kanał Wojewódzki& Kędzierski. Słynny prezenter telewizyjny Kuba Wojewódzki zaprasza do studia stacji Newonce, celebrytów ze świata telewizji, sportu czy polityki. W ich programie wystąpili w ostatnim czasie, chociażby jeden z najpopularniejszych aktorów komediowych w naszym kraju- Tomasz Karolak, jak również niezwykle znani i lubiani aktorzy znani w głównej mierze z popularnych seriali komediowych Miodowe Lata i Ranczo- Cezary Żak i Artur Barciś. 

Gry Komputerowe- Grand Theft Auto, FIFA, Football Manager

Niektórzy również mogą być zainteresowani również grami komputerowymi. Wśród najpopularniejszych gier komputerowych można wymienić między innymi grę Grand Theft Auto. Tym, co wyróżnia tę grę na tle innych jest niezwykle rozbudowana warstwa fabularna, gdzie możemy wcielać się w trzech głównych bohaterach np. Michaela czy Trevora. Oprócz tego występuje tam bardzo interesujący i wciągający tryb online, w którym wciela się w dowolnie wygenerowaną przez siebie postać i mamy za zadanie przeżyć w świecie wirtualnym. To doskonały sposób na to, co mozna zrobić w domu.

Z drugiej strony kibice piłkarscy szczególnie interesują się najnowszymi grami piłkarskimi. Najpopularniejszą z nich jest bezsprzecznie FIFA 23, w której możemy zagrać, chociażby w ostatnio rozgrywane mistrzostwa świata 2022, które miały miejsce w Katarze. Oprócz tego w grze dodano system Hypermotion, która wpływa na maksymalny realizm tej gry. Czymś zupełnie innym jest Football Manager 2023, w którym po raz pierwszy możemy zagrać w pełni licencjonowane rozgrywki Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji UEFA. 

Portale społecznościowe- Facebook, Instagram, Twitter, TikTok 

Wyjątkową popularnością, szczególnie wśród nastolatków, cieszą się portale społecznościowe. Najpopularniejszym z nich od ponad dwunastu lat pozostaje Facebook. Równie popularny jest Instagram, a niektórzy również mają swoje konta na Twitterze. W ostatnim czasie bardzo popularny jest TikTok, na którym można oglądać krótkie filmiki z życia codziennego. 

Praca zdalna- wypełnianie ankiet lub copywriting

Wielu ludzi również szuka również różnorakich sposobów na zarabianie przez internet. Bardzo dobrą opcją wydaje się copywriting za pośrednictwem portali Goodcontent lub Giełda Tekstów. Wymaga to oczywiście pewnych umiejętności pisarskich. Mniej wymagające bez wątpienia jest wypełnianie prostych ankiet, chociażby na portalu Klub Kantar.

Co można kreatywnego robić w domu– TOP 5 aktywności offline

  • Czytanie książek
  • Pisanie opowieści
  • Ćwiczenia fizyczne
  • Gry planszowe
  • Sprzątanie w domu